نتایج جستجو برای عبارت :

سجده کنید حضرت پروردگار را

✴ مرحوم حضرت آیت الله مجتهدی:
دو چیز است که گناهان را نابود می کند:
1⃣ مرض :
حضرت امیر المؤمنین (علیه السلام) به یکی از اصحابشان که مریض شده بود مؤعظه کردند و فرمودند : خدا بیماری تو را وسیله کاستن گناهانت قرار داده است.  آدم که #تب می ‌کند کفاره گناهانش است. ناراحت نشید از این که مریض شدید ، شکوه نکنید ، #فایده مرض این است که گناهان را نابود می‌ کند.
2⃣ سجده :
در روایت داریم که آدم به سجده برود و مدتی بر سجده باشد و ستایش کند.
 حدیث است که سجده گ
"وقتی به مهر سجده کنی، میشی بت پرست. اما وقتی روی مهر سجده کنی، اون هم برای خدا، میشی یکتاپرست. خاک، نشانه ی خاکساری ما در برابر خداست. بنده ی خدا پنج وعده در شبانه روز، پیشونی روی خاک میذاره تا در کمال خضوع، به خدا سجده کنه و بگه خاک کجا و پروردگار افلاک کجا. ما روی مهر به خدای آفریننده ی خاک و افلاک سجده می کنیم... در کمال خضوع و خاکساری!"
+ چایت را من شیرین می کنم - زهرا بلند دوست
آیت الله جوادی آملی: خطبه‌ای است که وجود مبارک حضرت امیر دُرفشانی می‌کند برزخ را معنا می‌کند، ساهره قیامت را معنا می‌کند. ابن ابی الحدید در شرح این خطبه می‌گوید: اگر ادیبان و بلاغت‌شناسان را یکجا جمع بکنند و این خطبه را بر آنها بخوانند آنها می‌فهمند که این سجده دارد. همان طوری که بعضی از آیات قرآن سجده دارد. ما این مطلب را به عرض استاد علامه طباطبایی رساندیم که این اغراق نیست؟ ما آنچه شنیدیم سجده بر آیات قرآن کریم است، در غیر قرآن سجده نی
آیا سجده بر دو مهر صحیح است؟

در روایات آمده است که سجده برترین اعمال
بدن است و از سایر عبادات در نورانی کردن شخص، مۆثرتر. و نزدیک‌ترین حالات
بنده به خداوند، حال سجده است؛ بخصوص اگر گرسنه باشد و سجده را با گریه
همراه کند.
ادامه مطلب
اگر فردی به سجده برود و آنقدر محکم سر را به سجده بزند و به هر دلیلی سر از سجده بدون عمد بردارد نمازش باطل نمیشود ولی اگردر هنگام گفتن ذکر به هر دلیلی سر بلند شود و رابطه  بین پوست با مهر قطع شود نماز باطل و باید دوباره خوانده شود

«سجده هم فقط مخصوصِ خداست و شما شیعه های افراطی جلوی بارگاهِ امام علی و امامانِ دیگرتان سجده می روید. این را که نمی توانی کتمان کنی، توی همین تلویزیون خودم بارها دیده ام.» 
رسول لبخندی زد و گفت: «این کار اسمش سجده نیست. شاید کسی از ما به خاطر ارادت فراوان و از روی علاقه و تواضع، خودش را جلویِ بارگاهِ امامان معصوم بر زمین بیندازد و سر و صورت و پیشانی اش را بر خاک بگذارد، امّا این کار سجده کردن آن هم به معنایِ پرستش نیست. شیعه خداپرست است. امام پر
سجده کرد روی خوارم برای ذات عزیز بزرگت، سجده کرد روی فرسوده فانی‌ام و برای ذات همیشگی ماندگارت، سجده کرد روی پیوسته به تهیدستی‌ام برای ذات بی‌نیاز بزرگت، سجده کرد رویم و گوشم و چشمم و گوشتم و خونم و پوستم و استخوانم و همه آنچه زمین از بار وجود من برداشته در برابر پروردگار جهانیان.
خدایا بر نادانی من به بردباری‌ات و بر تهیدستی من به توانگری‌ات و بر خواری من به عزّتت و سلطنتت و بر ناتوانی من به توانایی‌ات و بر ترس من به ایمنی‌ات و بر گناهان
راز و نیاز حضرت ایوب(ع)
در بـرابر این حوادث رنج آور حضرت ایوب(ع) سر بر سجده نهاد. چنین با خدا راز و نیاز کرد: ... پـروردگارا، تو به من نـعمت دادی، از من بـاز پس گرفتی، ای آفریننده ی شب و روز، برهنه به دنیا آمدم، برهنه به سوی تو می آیم، بـنا بر این هر چه برای من بخواهی، خشنودم.
پس از آن همه گرفتاری، حضرت ایوب(ع) این بـار به پـا درد شدیدی مبتلا شد. ساق پایش زخم گردید. دیگر قدرت حرکت نـداشت. 17سال با ایـن وضع گذراند، ولـی هم چنان مثل کوهی استوار، به شکر گذ
1. آنکه از باده محبّت پروردگار سرمست نشده و در هوشیارى بسرمى‏برد، هیچ خوشى و عیشى در این دنیا ندارد. و آنکه از شراب عشق ننوشیده و در سنگینى مستى، حجاب أنانیّت را کنار نزده و جان نباخته‏است، رأى صواب و دوراندیشى را ازدست داده‏است.2. کسى که عمر او تباه شد و از حضرت محبوب هیچ نصیب و بهره‏اى ندارد، باید بر حال زار خود سخت بگرید!و لذا در مورد کسى که عشق و محبّت حضرت حقّ در دل او موج مى‏زند و آن عشق و شور او را به سوى خدایش هدایت میکند، مى‏فرمودند: ز
از علامه حسن‌زاده پرسیدند:آدرس امام زمان ارواحنافداه کجاست؟ کجا می‌شود حضرت را پیدا کرد؟ ایشان فرمودند: آدرس حضرت در قرآن کریم، آیه پنجاه و پنج سوره قمر است. که می‌فرماید فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر. هر کجا که صدق و درستی باشد. هر جا که دغل‌کاری و فریب کاری نباشد. هرجاکه یاد و ذکر پروردگار متعال باشد، حضرت آن‌جا تشریف دارند.
اگر فردی به طوری سرش را به مهر بکوبد که سرش از مهر برداشته شود اگه غیر عمد صورت بگیرد نماز را باطل نمیکند اما اگر عمدی باشد باعث بطلان نماز میشود. ولی اگر در هنگام ذکر سرش از سجده بلند شود چه عمدی و چه غیر عمد نماز باطل میشود.

برای سجده روایات مختلفی نقل است که باید دست چگونه روی زمین باشد. اما معروف ترین آنها طبق روایت از امام صادق (ع) باید دو کف دست روی زمین باشد و اگر انگشت ها هم روی زمین نباشد اشکالی ندارد.

در سجده گفتن یک مرتبه ذکر (سبحان ا
ابوالحسن محمّد بن عبداللّه هروى مى گوید: مردى از اهالى بلخ با غلامش به زیارت حضرت امام رضا علیه السلام آمد، خود و غلامش آن حضرت را زیارت کردند.ارباب بالاى سر حضرت آمد و مشغول نماز شد و غلام پایین پاى حضرت به نماز ایستاد.چون هر دو از نماز فارغ شدند به سجده رفتند و سجده را طولانى نمودند، ارباب پیش از غلام سر از سجده برداشت و غلام را صدا کرد، غلام سر از سجده برداشت و گفت: لبیک اى مولاى من!
به غلام گفت: مى خواهى آزادت کنم؟ گفت: آرى، گفت: تو در راه خدا
چون هم نظرش گشتم ، آن شور هویدا شد
در باب طلب بودم ، معشوق که پیدا شد
من مست نبودم از ، آن جام اهورایی
با ساغر عشق آمد ، این قائله برپا شد
گفتند نمیابی ، یک سجده به جا ماندست
عاشق که شدم او هم ، در سجده یکتا شد
حق خواست که آدم شد ، در کثرت آدم ها
با عشق یکی گردند ، چون قطره که دریا شد

سَأَلَ رَجُلٌ أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ ع فَقَالَ لَهُ‏: یَا ابْنَ عَمِّ خَیْرِ خَلْقِ اللَّهِ! مَا مَعْنَى السَّجْدَةِ الْأُولَى؟ فَقَالَ: «تَأْوِیلُهَا اللَّهُمَّ إِنَّکَ مِنْهَا خَلَقْتَنَا یَعْنِی مِنَ الْأَرْضِ وَ تَأْوِیلُ رَفْعِ رَأْسِکَ وَ مِنْهَا أَخْرَجْتَنَا وَ تَأْوِیلُ السَّجْدَةِ الثَّانِیَةِ وَ إِلَیْهَا تُعِیدُنَا وَ رَفْعِ رَأْسِکَ وَ مِنْهَا تُخْرِجُنَا تَارَةً أُخْرَى.»
 من‌لایحضره‌الفقیه، ج‏۱، ص۳۱۴

مرد
اول فکر می‌کردم اوج تجربه مشترک نماز خواندن من با لیلی این است که مُهر را بردارد و خنده‌کنان بدود آن طرف اتاق و یک جاهایی قایم کند که روی انگشت شست بروی سجده :دی بعد دیدم که نه! می‌تونه کل سجاده و گیره چادر و خود چادر هم بردارد و با خودش ببرد، گاهی این وسط‌ها همراهِ من یه پارچه‌ای، پیراهنی هم می‌انداخت سرش و قامت می‌بست و سجده می‌رفت، این‌که بروم سجده و روی کولم سوار بشه هم که دیگه نیازی نیست اشاره کنم :دی
امروز اما درخواست همراهی تک تک ل
+زهرا بیا عقب آجی...
آفرین...آفرین...
 بیا...بیا... خوبه. همین جا واسا
صبر  کن تا بابا رفت سجده بدو بریم دوتایی بپریم روش!
-باسه... باسه...
+ببین آجی من اول میپرم رو کمرش، تو هم سریع بپر رو گردنش
فقط باید زود بپریااااا... تا از سجده بلند نشده
من:
پ.ن:
در حد گروهکای تروریستی برنامه ریزی میکنن
امام سجّاد، حضرت علىّ بن الحسین علیهماالسّلام روزى در منزل خود نشسته بود، که
ناگهان متوجّه شد که کسى درب منزل را مى کوبد.پس حضرت به کنیز خود فرمود: برو
ببین کیست ؟و چون کنیز پشت درب آمد، سؤال نمود: کیست که درب منزل رامى
زند؟جواب داده شد: ما جمعى از شیعیان شما هستیم .کنیز برگشت و چون خبر را
براى حضرت آورد،امام زین العابدین علیه السّلام سریع از جاى خود حرکت نمود و باشتاب
آمد ودرب منزل را گشود؛ ولى همین که چشمش به آن افراد افتاد، با افسردگى باز
سلام :)
۱- حتماً دقایقی از ساعات رازآمیز روزه داری خود را به برترین عبادت اختصاص دهید و آن هم چیزی نیست جز «تفکر»! با خود و خدای خود خلوت ‌کنید.
خصوصاً به نوع رابطه حضرت حق با خودتان بیندیشد؛ امید است ابوابی از معرفت به روی تان باز شود.
۲- یکی از مهم ترین حالت های بندگی خصوصاً در رمضان المبارک، حالتی است که توصیه ى مؤکد نبی مکرم است و آن «سجده طولانی» است.
فقط خدا و اولیاء الهی می دانند هنگام سجده ى عبودیت چه بارانی از ابر رحمت و چه برکاتی از عالم
درخواست های ساده امام زمان از شیعیانشفقنا-امام زمان(عج) درخواست‌هایی از شیعیانشان دارند که بسیار ساده است و اکثراً هم مربوط به بحث دعا برای ظهورشان میشود مثلاً حضرت در روایتی فرموده‌اند:
به شیعیان و دوستان ما بگویید که خدا را به حقّ عمّه‌ام حضرت زینب(س) قسم دهند که فرج را نزدیک گرداند. (شیفتگان مهدی، ج ۱، ص ۲۵۱)
حالا خدا وکیلی ما چند بار خدا را به حق عمه جان امام عصر، زینب کبری قسم داده‌ایم که فرج را برساند وقتی امام(ع) دعا برای فرج را اینگون
دلنوشته های بهنام زرگر رامهرمزی:حق بازنشست شد وخدا جانشینش شد...شیطان مزد عبادت میخواستوسوسه من مزدش شد.گندم را آدم وهوا خوردند!چوبش رامندیگری سجده نکرددرعوض حکم سجده شبانه روزی ام راصادر کرد.من چه کاره بودم میان این سیاه لشکربازیهایت جناب حق؟۱۲۸/Behnamzargar
ای کاش این سحر ز صبوحی حذر کندیا این‌که در به روی تو خود را سپر کنداما نماز را به فرادا اقامه کنتا قاتل از نماز جهالت حذر کندبیدار کن تمام جهان را به غیر اوبگذار با خیال تو در خواب سر کندبیدار شد که در صف پشت تو ایستدتا صف به صف ملائکه را در به در کندای ماه سر به مهر سر از سجده بر مدارپشت سرت کسی است که شق‌القمر کنداین معجزات، آیت پیغمبری نبودداد از کسی که بر دل شیطان نظر کندمحراب در تلاطم خونابه غرق شدخورشید خون گریست که شب را سحر کندمحمود حبی
  آیا از نعمت نماز تشکر می کنیم؟!

✅ امام رضا (علیه السلام) می فرمایند:

حداقلِ تشکر بنده از خداوند برای توفیق خواندنِ نماز واجبش این است که در سجده بعد از نماز بگوید :
 شُکْراً لِلَّه،ِ شُکْراً لِلَّه،ِ شُکْراً لِلَّهِ
 از حضرت سؤال شد که معنای این گفته چیست؟ فرمود: 
با این سجده میگوید این تشکر من است از خدا به جهت اینکه موفقم کرد تا به خدمتش برسم و نماز واجب را به جای آورم. 

وسائل الشیعه، ج7، ص 6، ح1

باسمه تعالیانبیای الهیحضرت آدمغزل۱
اولین پیغمبر حق بر همه خلق جهانحضرت آدم بود، از بهر مردان و زنان
ترک اولی کرد آدم ، زین جهت او رانده شداولین معصوم می باشد، ولی مومنان
می خورند حوا و آدم ، میوه ی ممنوعه رااین بود مذموم بر اهل بهشت و حوریان
خلق آدم از گل است و آب و امواجی چو بادمی دمد حق روح را، تا او بیابد جسم و جان
می کند تمجید و تسبیح خدا را هر ملکچون که انسان بهترین مخلوق ممکن در جهان
می کنند سجده به آدم، جز که شیطان رجیممی دهد حق فرصتی
استغفار دوای هردردیموضوع داستان : پند قرآنی✅مردى خدمت امام حسن مجتبى علیه السلام آمد و از قحطى و گرانى به آن حضرت شکایت نمود، پس حضرت به او فرمود: از خدا طلب آمرزش کن، و مرد دیگرى آمد و به آن حضرت از فقرو تهى دستى شکایت کرد، پس حضرت به او هم فرمود از خداوند (جهت گناهان خود) استغفارو طلب آمرزش نما، و مرد دیگرى آمد و به آن حضرت عرض کرد از خدا بخواه و دعا کن کهخداوند پسرى بمن لطف فرماید، پس باو هم فرمود: از خدا طلب آمرزش نما، پس ما(حضار مجلس) به آن حض
زمانی که این نوشته را می خوانید من در جمع شما نیستم اگر به شهادت رسیدم
به آرزوی دیرینه ام رسیده ام. من راضی نیستم که کسی در مراسم دفن من گریه و
زاری کند چون مرگ در راه خدا هیچ گریه ای ندارد بلکه شادی دارد اشک نریزید
چون در آخر خدا مرا خرید و جانم را در راه اهل بیت(ع) دادم و عاقبت به
خیری که تمام اهل دل به دنبال آن هستند نصیبم شد.
نمی دانم چرا به دلم افتاده که از این سفر سالم برنمی گردم و دلم برای حرم
حضرت رقیه(س) و حضرت زینب(س) خیلی تنگ است و بیشتر
برامام ماخمینی رحمت پروردگار/تاهمیشه حضرت اواسوه درروزگار/ازفروغش ملت ماناگهان بیدارشد/در جهان شدانقلابش افتخار و آشکار/اوسپهرسروری را داد براسلام ودین/نهضت اوداده پایان بهر مهدی انتظار/اصل کشوررا نهاده برولایت محوری/سربلندی وطن را او دهد باافتخار/آمده برما سعادت باامام ورهبری/بر شهیدان ولایی رحمت حق بیشمار/گریه کن بهرخمینی اوطلوع بندگی است/بعد او سیدعلی شد وارث بر ذوالفقار/انقلاب اوهمانا مطلع الفجر ظهور/سوی مهدی وامامت نهضت اوشدبها
سلام :)
۱- حتماً دقایقی از ساعات رازآمیز روزه داری خود را به برترین عبادت اختصاص دهید و آن هم چیزی نیست جز «تفکر»! با خود و خدای خود خلوت ‌کنید.
خصوصاً به نوع رابطه حضرت حق با خودتان بیندیشد؛ امید است ابوابی از معرفت به روی تان باز شود.
۲- یکی از مهم ترین حالت های بندگی خصوصاً در رمضان المبارک، حالتی است که توصیه ى مؤکد نبی مکرم است و آن «سجده طولانی» است.
فقط خدا و اولیاء الهی می دانند هنگام سجده ى عبودیت چه بارانی از ابر رحمت و چه برکاتی از عالم
به چند روش می توان نماز آیات را به‌جا آورد:
روش اوّل: بعد از نیت و تکبیرة‌الاحرام، حمد و سوره خوانده شود و به رکوع برود، سپس سر از رکوع برداشته و دوباره حمد و سوره را بخواند و به رکوع رود، و باز سر از رکوع بردارد، و حمد و سوره بخواند و به رکوع رود، و سپس سر از رکوع بردارد، و همین‌طور ادامه دهد، تا یک رکعت پنج رکوعی که قبل از هر رکوعی حمد و سوره خوانده است انجام دهد، سپس به سجده رفته و دو سجده نماید، و بعد برای رکعت دوم قیام کند، و مانند رکعت اول
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند:وقتی در امورت سردرگمی آشفتگی و حیرانی دیدی و در معیشتت و اقتصادت تگنا دیدی، دیدی تحت فشاری، آسان و روان رزق و روزیت نمی‌رسه، نماز استغفار را وا مگذار، خداوند با خدایی خودش تمام امورات تو رو اصلاح می‌کنه به برکت مداومت بر نماز استغفار. 
نماز استغفار دو رکعت است: در هر رکعت حمد و سوره‏‌ی قدر را بخوان و بعد از قرائت، 15 بار بگو: «استغفر الله» و بعد به رکوع که رفتی آن را ده بار بگو از رکوع بلند شدی ده مرتبه
بنام خالق هستی
چرا سجده...؟!سجده یعنی همان حالت فروتنی وخشوع دربرابر چیزی که اصطلاحا بیشتر دربرابر خدا صورت میگیرد...سجده نزدیکترین حالت بندگی دربرابر خداونداست.هرانسانی باتوجه به اعمالش به خدای خود قرب ونزدیکی دارد.ولی هرکسی درهر مقام ومنزلتی زمانیکه برای خدا سجده میکند نزدیکترین حالت دربرابر خداوند رادارد...هیچ چیزمثل سجده ناله وفریادهای افسوس شیطان رابه همراه ندارد چون هیچ وقت یادش نمی رود که خدارا نافرمانی کرد لذا تا انسان رامیبیند ک
«٥١»إِنَّ‌ اللّهَ‌ رَبِّی وَ رَبُّکُمْ‌ فَاعْبُدُوهُ‌ هذا صِراطٌ‍‌ مُسْتَقِیمٌ‌ به راستى که خداوند،پروردگار من و پروردگار شماست،پس او را بپرستید که این راه مستقیم است. نکته‌ها: برخلاف انجیل‌هاى تحریف شده کنونى که از خداوند به عنوان پدر عیسى علیه السلام نام مى‌برند، قرآن جمله‌ى
ادامه مطلب
«٥١»إِنَّ‌ اللّهَ‌ رَبِّی وَ رَبُّکُمْ‌ فَاعْبُدُوهُ‌ هذا صِراطٌ‍‌ مُسْتَقِیمٌ‌ به راستى که خداوند،پروردگار من و پروردگار شماست،پس او را بپرستید که این راه مستقیم است. نکته‌ها: برخلاف انجیل‌هاى تحریف شده کنونى که از خداوند به عنوان پدر عیسى علیه السلام نام مى‌برند، قرآن جمله‌ى
ادامه مطلب
یا حضرت مادر
با بغض خوشحالم
سپاه حملات راکتى به پایگاه هاى امریکا در عراق را آغاز کرده است. تا کنون ٤ موشک از غرب ایران و همچنین تعدادى راکت به سمت عراق شلیک شده. تعداد تلفات مشخص نیست.
هدف اصلى، ظاهرا پایگاه الأسد متعلق به ایالات متحده در عراق است.
سجده شکر نیاز است امشب
اسوه خوب بصیرت حضرت عبدالعظیم/همره ناب ولایت حضرت عبدالعظیم/اوزنسل مجتبی ویاوربراهل بیت/سیره اش باشد فتوت حضرت عبدالعظیم/حافظ اسلام وقرآن عالم درروزگار/رادمرد باشجاعت حضرت عبدالعظیم/عرضه کرده برامامش دین وایمان وهدف/شدفدایی امامت حضرت عبدالعظیم/ازقدومش کشورما شد مصفا وشریف/آن حریمش شدزیارت حضرت عبدالعظیم/کربلای کشورما بارگاه انورش/اوامید در شفاعت حضرت عبدالعظیم/زائرش صاحب زمان ورهبری وامتش/گشته است الگوی امت حضرت عبدالعظیم/

سجده بر مواد معدنى؛ مانند طلا، نقره، عقیق و فیروزه، صحیح نیست.

سوال: بر چه چیزهایی سجده کردن صحیح است؟قاعده کلی در این‌ زمینه آن است که سجده بر زمین و هر آنچه از زمین می‌روید صحیح است؛ با این شرط که آنچه از زمین روییده، مورد استفاده خوراکی یا پوشاکی انسان نباشد؛ پس سجده بر گیاهانی؛ مانند گندم، جو و پنبه صحیح نیست.
برخی از مصادیق این مسئله، عبارت‌اند از: 1. سنگ‌هایى مانند سنگ مرمر، سنگ‌هاى سیاه، سنگ آهک و سنگ گچ. 2. گچ و آهک پخته و
بنابر آنچه که نقل شده است، دهم رمضان سالروز رحلت بانوی بزرگ اسلام ،همسر با وفا ویار وحامی رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم ،ام المومنین حضرت خدیجه علیهاالسلام می باشد.در عظمت مقام او همین بس که از میان تمام بانوان اهل بهشت پس از دخت والا مقامش صدیقه کبری سلام الله علیها ،ایشان و حضرت مریم و آسیه برترین و والاترین هستند.حضرت خدیجه علیهاالسلام اولین بانویی است که به رسول خدا ایمان آورد.و ثروت فراوان خویش را در راه ترویج اسلام مصرف نمود. علاق
سیزده ساله بود.
دوستانش برایم گفتند که وقتی نماز تمام شد و همه رفتند. 
محمدرضا سر گذاشت به سجده ومدتی همان جور ماند.
خشکش زده بود هر چه صبر کردند او سر از سجده بر نداشت
یکی از بچه ها گفت خیال کردیم مرده!
وقتی بلند شد صورتش غرق اشک بود از اشک او
فرش مسجد خیس شده بود.
پیرمردی جلو آمد و پرسید:بابا! چیزی گم کرده ای؟ پاسخ 
شنید، نه، پرسیدچیزی میخواهی پدرت برایت نخریده؟ 
سری تکان داد که، نه،
پرسید پس چرا اینجور گریه میکنی؟
گفت پدرجان! روی نیاز ما به خد
امام باقر ع فرمود شیعیان علی ع تنها همان بردباران دانشمندان خشکبده لبند که رهبانیت وترک دنیا بر رخسارشان هویدا است حدیث 21 اما باقر ع فرمود امیرالمنین ع نماز صبح را در عراق بجماعت گزارده چون رو بر گردانید مردم را موعظه فرمود و از خوف خدا گریست وانها را نیز گریاند. سپس فرمود هان بخدادر زمان دوست صمیمم پیغمبر ص مردمی را را میشناختم که در بامدادو شام ژوییده وگرد الود و گرسنه بودند پیشانی انها در اثر سجده مانند زانوی بزمین برای پروردگار خود با س
ما آدم‌های ضعیف، در شرایط مزمن مشاهدهٔ رفتارهای غلط جمعی و در سایهٔ صبر و سکوت پروردگار عالم، کم‌کم به «بیخیال، مگه چی می‌شه؟»های زیادی عادت می‌کنیم. اما خداوند دوستمان داشته که محب شما اهل بیت هستیم و در موقعیت‌های زمانی مختلف، به بهانه‌های گوناگون، کلام و منشتان را مرور می‌کنیم. ادب و بندگیتان در برابر پروردگار، مفاهیم والای انسانی در فرمایشات و منشتان و اعتقاد راسختان به فرمان‌های پروردگار عالم، در میانهٔ همهٔ این ابتلائات، دوب
حماد بن عیسی گفت : در محضر امام صادق علیه السّلام بودم، به من فرمود: آیا می توانی نماز را خوب بخوانی ؟ عرض کردم : چگونه نمی توانم و حال آنکه کتاب حریز را که درباره نماز نوشته شده است ، از حفظ دارم . حضرت فرمود: برای تو ضرر ندارد، برخیز و نمازی بخوان تا من ببینم که چگونه می خوانی .
حسب الامر حضرت رو به قبله ایستادم و شروع به خواندن نماز کردم . تمام نماز را از نظر رکوع و سجود به جای آوردم ، اما حضرت آن را نپسندید و فرمود: نماز را خوب نخواندی . واقعا چقد
و اهل بهشت بر بلندی‌های اعراف بانگ میزنند که ما وعده پروردگار خود رابه حق
یافتیم. و اهل بهشت بر بلندی‌های اعراف بانگ میزنند که ما وعده پروردگار خود رابه حق
یافتیم.
و اهل بهشت بر بلندی‌های اعراف بانگ میزنند که ما وعده پروردگار خود رابه حق
یافتیم.
و اهل بهشت بر بلندی‌های اعراف بانگ می‌زنند که ما وعده پروردگار خود را به‌حق
یافتیم.
ترجمه آیه بعدی را خودتان بروید بخوانید.|link|
چه حسی دارین اگه شما هم برید اون ور ببینید که راسته همه چیز؟
بسم الله الرحمن الرحیم
قَالَ یَا آدَمُ أَنْبِئْهُمْ بِأَسْمَائِهِمْ ۖ فَلَمَّا أَنْبَأَهُمْ بِأَسْمَائِهِمْ قَالَ أَلَمْ أَقُلْ لَکُمْ إِنِّی أَعْلَمُ غَیْبَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَأَعْلَمُ مَا تُبْدُونَ وَمَا کُنْتُمْ تَکْتُمُونَ
فرمود: ای آدم، ملائکه را به اسماء این حقایق آگاه ساز. چون آگاه ساخت، خدا فرمود: آیا شما را نگفتم که من بر غیب آسمانها و زمین دانا و بر آنچه آشکار و پنهان دارید آگاهم؟
وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِکَةِ ا
حضرت باقر ع فرمودروز قیامت قران ببهترین صورت بیاید وبر مسلمین گذر کند انها گویند این مرد از ما است از ان بگذردو نزد پیغمبران اید انها نیز کویند از ما است از ما است از انها نیز بگذردو نزد فرشتگان مقرب اید انان هم گویند از ما است تا ابنکه بدرگاه پروردگار عزت رسد وب. گویدپروردگارا فلانکس پسر فلان را من در دنیا روزهای گرمش را بتشنگی کشانده وشبهایش را به بیداری و فلانکس پسر فلان را نه روزهایش را به تشنگی بردم  ونه شبش را به بیداری  پس خدای تبارک و
إذ قال یوسفُ لأبیه یا أبت إنّی رأیتُ أحد عشرَ کوکباً وَ الشّمس و القمر رأیتهم لی ساجدین
یوسف پیامبر ب پدرش گفت: همانا من دیدم ک یازده کوکب ب همراه شمس و قمر بر من در حالت سجده بودند.
یوسف تویی و
شمس، پیامبر است ( شمس من و خدای من)
  قمر علی است ( علیهما السلام)؛
( من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو)
یازده کوکب ب همراه خود یوسف = دوازده کوکب؛ 
دوازده کوکب + شمس و قمر = چهارده کوکب
تو کوکب چهاردهی یوسف زهرا
و روزی  این رؤیا ب تأویل خواهد انجامید.
وَ رفعَ أبویه
نام شریف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترین لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش امام هفتم شیعیان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مکرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است . آن بانو مادر امام هشتم نیز هست .لذا حضرت معصومه (س) با حضرت رضا (ع) از یک مادر هستند.
ادامه مطلب
در یک ساعت گذشته سری وقایعی رخ داد که به ذهنم خطور کرد که هی من! از شواهد و قرائن ایطور برمیاد که گویا دنیا هنوز خوشگلیاشو داره
چشمامو میبندم و به خوشگلیای فرضی و واقعی فکر میکنم

حیفه نگم که قراره فردا بترکونم

امشبم رفت
خدا همه ی مارو آدم کنه
منو بذار تو اولویت ولی
مرسی حضرت پروردگار
شبتم بخیر
آیه الله ملا اسماعیل عقدایی از علمائ مشهور یزد که از شاگردان آیه الله بحر العلوم می باشد،زمانیکه در نجف بودند یک روز برای زیارت امام حسین علیه السلام وارد کربلا میشوند .وقتی نزدیک حرم میرسند مشغول خواندن اذن دخول میشوند.ملا اسماعیل به رفقای خود میگوید تا حضرت به او اذن ورود ندهد وارد حرم نخواهم شد ولذا روز اول اذن به اوداده نمی شود واو بر میگردد.وروز دوم همین کار راتکرار میکند وباز اجازه ورود داده نمی شود ،برای روز سوم می آید وبا دلی شکسته و
همکار گرامی ، جناب آقای عباسعلی مسروری
خبر درگذشت مادر عزیزتان چنان سخت و جانسوز است که به دشواری می‌توان آن را باور کرد...ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست؛ خداوند روح ایشان را قرین رحمت فرماید و به شما صبری جزیل عطا فرماید .

شکر! شدم غرق در قطره ی باران تو
دامن ما را گرفت گوشه ی طوفان تو
طبعِ حقیرم کجا! ماه منیرم کجا!
دفتر و شعر و قلم، واله و حیران تو
عمر برایم کم است تا بنویسم فقط
نقطه ای از صفحه ی اول عنوان تو
شاعر درگاه تو حضرت جبریل نیست
حضرت پروردگار بوده غزلخوان تو
خوانده برای تو «یا ایتها النفس ...» را
«راضیةً مرضیه ...»، پیکر عریان تو
گردش هفت آسمان طوف وجود تو است
برده دل از عالمین زلف پریشان تو
جن و ملک بنده و خادم خان تو أند
کون و مکان تابع و گوش به فرمان تو
آدم
شکر! شدم غرق در قطره ی باران تو
دامن ما را گرفت گوشه ی طوفان تو
طبعِ حقیرم کجا! ماه منیرم کجا!
دفتر و شعر و قلم، واله و حیران تو
عمر برایم کم است تا بنویسم فقط
نقطه ای از صفحه ی اول عنوان تو
شاعر درگاه تو حضرت جبریل نیست
حضرت پروردگار بوده غزلخوان تو
خوانده برای تو «یا ایتها النفس ...» را
«راضیةً مرضیه ...»، پیکر عریان تو
گردش هفت آسمان طوف وجود تو است
برده دل از عالمین زلف پریشان تو
جن و ملک بنده و خادم خان تو أند
کون و مکان تابع و گوش به فرمان تو
آدم
ای که هر چیز در برابر قدرتش تسلیم کرده 
ای که به امر او اسمانها بر پا گشته 
ای که رعد به فرمان او غرش زند 
ای امرزنده  ای بخشنده  ای براورنده ارزوها 
ای رهاننده اسیران 
ای دارای فخر و زیبایی 
ای صاحب مجد و زیبایی 
ای صاحب جود و بخشش 
منزهی تو ای که جز تو معبودی نیست 
فریاد برهان ما را از اتش ای پروردگار من 
ای سود رسان ای شنوا   ای روزه دهنده هر روزی خور
ای یاور هر بی یاور  ای عیب پوش هر معیوب 
ای فریادرس من  ای پناه دهنده من  
ای راهنمای سر گردا
سومین خورشیدایران حضرت شاه چراغ/بارگاه اوگلستان حضرت شاه چراغ/ازتباراهل بیت ونسل پاک موسوی/چشمه ای براهل ایمان حضرت شاه چراغ/علم وتقوا و کمالش اسوه ای برشیعیان/شد حریمش نورباران حضرت شاه چراغ/داده برشیراز ومردم گوهر احسان خود/اوپناه بر غریبان حضرت شاه چراغ/گنبدنورانی او ملجاءاهل دل است/زمزم برلطف و عرفان حضرت شاه چراغ/اوبرادر بر رضا وحضرت معصومه بود/گشته است محبوب رحمان حضرت شاه چراغ/کشورماازوجودش غرق در آرامش است/زائرش مهدی دوران حضرت
بسم الله النور
خواستم اولین پست رو تو یه زمان خاص آپلود کنم و نزدیکترین زمان خاص بامداد فردا بود ولی یادم اومد که قول دادم از بند این منتظر موندن ها و به شکل واضح تر بهانه ها دست بکشم
پس با چشم پوشی از فقره ی شروع در زمان خاص توکل میکنم و می سپرمش به حضرت پروردگار... 
چند ساعت التزام بیشتر برای شبیه شدن به مقصود شما هم غنیمته حتما
به رهبری شما می ریم که داشته باشیم آقای ولی نعمت
توکلت علی الله 
داستان زن زیبا در سلول انفرادی مرد تنها!
هارون الرشید کنیزى ‏خوش سیما به زندان امام موسى کاظم(علیه السلام) فرستاد تا آن ‏حضرت را آزار دهد. امام در این باره فرمود: به هارون بگو: «"بَلْ أَنتُم بِهَدِیتِکُمْ تَفْرَحُونَ"؛ بلکه شمایید که به هدیه خود شادمانید. مرا به این کنیز و امثال ‏او نیازى نیست.»هارون از این پاسخ خشمگین‏ شد و به فرستاده خویش گفت: «به نزد او برگرد و بگو که ما تو را نیز به‏دلخواه تو نگرفتیم و زندانى‏ نکردیم و آن کنیز را پیش‏ او
در کتاب مفاتیح الجنان در خصوص اعمال ویژه روز عید غدیر آمده است که دو رکعت نماز کند و به سجده رود و صد مرتبه شکر خدا کند پس سر از سجده بردارد و بخواند:
اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِأَنَّ لَکَ الْحَمْدَ وَحْدَکَ لاَ شَرِیکَ لَکَ‏
اى خداى من از تو درخواست مى‏ کنم که حمد و ستایش مخصوص توست که یکتایى و بى ‏شریک
وَ أَنَّکَ وَاحِدٌ أَحَدٌ صَمَدٌ لَمْ تَلِدْ وَ لَمْ تُولَدْ وَ لَمْ یَکُنْ لَکَ کُفُواً أَحَدٌ
و یگانه و فرد و غنى بالذاتى ‏نه فرزن

بسم الله الرحمن الرحیم
حسین اقیانوس چشمانتنور الله ست ...تو را بدین سان دوست میدارم ای طلیعه ی زیبایی هامن تفسیر کهیعص را از سجده ی عشق تو دریافتم ...آغوش دستانت فقط زیبنده ی فرشته شهادت ستتو با من چه کردی حسین !!!هزار وچهارصد سال ست که در انتظار نرگس تو هستیم ...

به یاد سید شهیدان اهل قلم
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم وأهلک اعدائهم الاجمعین 
پیشانی ات را هنگام سجده برای پروردگارت بر خاک می گذاری ،بدان تو برای چه کسی سجده میکنی ؟
برای کسی که مستحق عبادت است.
دعا و عبادت ،اوج و قله‌ی بندگی‌ست و خلقت و رزق و حیات و مرگ ، اوج و قله‌ی اعطاء و الوهیت هستند،پس زمانی که کسی جز الله بر این چهار چیز قادر نیست،واجب میشود که دعا و عبادت برای کسی جز الله ، صرف نشود.

گاهی به این فکر می کنم که از بعضی از ما آدم ها اگه خدا رو بگیری ؛ دیگه هیچکس و هیچ چیز نداریم ، حتی شاید بعضی هامون بیمار بشیم و بعضی بمیریم ...! 
ولی علارقم وابستگی و دلبستگی مون شاید چندان مطیع و عبد پروردگار نباشیم (خودم رو عرض می کنم) ! چون «نفس» مون سرکشه .
با دو-سه نفر از دوستان بلاگر صحبت کردم و قرار بر اینه مطالبی با موضوع تزکیه نفس و ترک اخلاق های ناپسند رو در وب هامون منتشر کنیم و مطالب هم در چندین قسمت آماده هستن و فقط بایستی منتشر بشن . ا
دوچشمان اشک میریزدبرای حضرت باقر/جهان طوفانی غم در رثای حضرت باقر/امام پنجم شیعه نشان مصطفی دارد/به ماالطاف حق داده خدای حضرت باقر/شکافدعلم و دانشها برای عزت قرآن/ولایت برکتش باشدعطای حضرت باقر/ز نسل حیدروزهرا امام پنجمین باشد/پیام کربلا گشته ندای حضرت باقر/به زهرکین یک دشمن شده مسموم جان او/عنایات خداوندی رضای حضرت باقر/بقیع حضرت ایشان چقدرمظلوم گردیده/بدون زائری اینک فدای حضرت باقر/شده از افتخارات ومدال شیعیان مولا/تمام عاشقان اوگدای
رویای صادقه
رؤیای صادقه شهودى است که در حالت خواب صورت مى گیرد؛ رویاهای صادقانه مربوط به آینده بوده و پرده از روى اسرارى بر مى دارند که به حقیقت مى پیوندند. در قرآن به 
هفت مورد از این رؤیاهاى صادقه اشاره شده است، مانند: رویای صادقه پیامبر(ص) مبنی بر وارد شدن همراه با اصحابش برای ادای سنّت عمره که در فتح مکّه محقق شد، 
یا رویای صادقه حضرت یوسف(ع) درباره مورد سجده قرار گرفتن، یا خواب هم بندیان یوسف در زندان، و خوابی که عزیز مصر دید و حضرت یوسف(ع)
این پاورپوینت در 22 اسلاید به شکل منحصر به فرد و زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از مشخصات فردی حضرت داود،حضرت داود در اسلام،داستانی از حضرت داود در قرآن،نزول وحی و کتاب حضرت داود، لغزش درقضاوت و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد حضرت داوود در این پاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
جهت دانلود فایل کلیک کنید
ولادت حضرت رقیه در سال 98 از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
ولادت حضرت رقیه س در سال 97 و 98 چه روزی است؟
تاریخ زاده حضرت رقیه در سال ۹۷ بر سازمان اسناد و منابعی که در مقاله تحت آموزش شده است حضرت رقیه در سال 57 هجری قمری زاده شدند درباره تاریخ. طبع جلت اسمائه؛ آنچه از تاریخ بر مى آید این است که حضرت رقیه علیها السلام بین واحد زمان ( 57 و 58 ه ق فرق مدینه منوره زاده شد و وفاتش فرق شهر صفر 61 هجرى 1 فرق دمشق 98 Must include 98.
ادامه مطلب
به روایت اهل تسنن پیامبر صلی الله علیه و آله بر روی سنگ سجده می‌کرد
حاکم نیشابوری از علمای بزرگ اهل تسنن روایت کرده است:
١٧٤٠- أَخْبَرَنَا أَبُو أَحْمَدَ بَكْرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الصَّیْرَفِیُّ بِمَرْوَ، ثنا أَبُو الْأَحْوَصِ مُحَمَّدُ بْنُ الْهَیْثَمِ الْقَاضِی، ثنا أَبُو سَعِیدٍ یَحْیَى بْنُ سُلَیْمَانَ الْجُعْفِیُّ، ثنا یَحْیَى بْنُ الْیَمَانِ، عَنْ سُفْیَانَ، عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ أَبِی حُسَیْنٍ، عَنْ
گریه کن بهرتقی روز عزای حضرت است/شیعه دائم افتخارش درولای حضرت است/اوجواداهل بیت و آشنای انبیاء/دین ما درسربلندی از صفای حضرت است/اوبود فرزند والابر امام دین رضا/کاظمینش معدنی بهرعطای حضرت است/همسرش مسموم کرده آن امام شیعیان/اشکها جاری چوزمزم از برای حضرت است/داغ جانسوز ولایت مثل عاشوراشده/برکت دنیا وعقبا دررضای حضرت است/میشود درمان درد و گلفشان عاشقی/قلبهاآرامش آن درشفای حضرت است/معدن جودالهی آسمان را اختراست/افتخار شیعانش که گدای حضرت

گرچه پیری چو جوانانِ قوی شادی توسایه سارِ خنکِ ظهرِ اَمُردادی توچشمه ی جاریِ در مزرعه ی خندابیخاطراتِ سفر و هجرتِ اجدادی تواز جوانی تو وَ سجده دو رفیقِ همدمشده مسجد بتو شیرین و چو فرهادی توتاجر خوش عمل و سالم و با ایمانیمردِ زحمتکشِ از ریشه وَ بنیادی توجای پای تو به هر نقطه ی کشور ماندهسبزیِ جنگلی و ماسه ی شهدادی توخستگی از تو شده خسته و تو برپائیبه غمِ مانده ی درمانده چو امدادی تواز جوانی ره و رسم تو جوانمردی بودقاصد خیری و بر شر تشر و
مفضل گوید بامام صادق ع عرضکردم قربانت گردم دعا جامعی یعنی تمام و کاملی بمن بیاموز فرمود خدا را ستایش کن زیرا هیچ نماز گزاری در نماز میگوید سمع الله لمن حمده یعنی  خدایا بشنو سخن اکسیکه تو را ستایش کنی 3 ونیز ان حضرت ع فرمود رسولحداص چنان بود که روزی سیصدوشصت بار خدا را حمد وستایش مبکرد بشماره رگهای بدن واینگونه. میفرمود والحمد لله دبالعلمین ،کثیرا علی کل ال  یعنب ستایش مخصوص  پروردگار جهانیانست بسیا ر بر حال 
به روزهای سیزدهم, چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمری ایام البیض روزهای سفید گفته می شود و به عقیده مسلمانان ایام البیض ماههای رجب, شعبان و رمضان دارای فضیلت بسیار است.
در فقه اسلام بر اقامت سه روز در مسجد برای عبادت خدا و تهذیب نفس اطلاق می شود.
ابن مسعود سبب نامیدن این ایام به «ایام البیض» را چنین نقل می کند.
از نبی اکرم(ص) شنیدم که می فرمودند: هنگامی که جناب آدم (ع) عصیان کرد منادی از عرش ندا داد. ای آدم از جوار رحمت من بیرون شو، زیرا کسی که عصیان مرا
تمجید و احترام از قاتل امام امیرمؤمنان علی علیه السلام و اعتراض به سید جوانان اهل بهشت!در شب 19 مبارک رمضان سال 40 هجری، بدترین خلق خدا، ابن ملجم مرادی لعنه الله علیه که در بسیاری از روایاتی که خود اهل سنت نقل نموده اند، پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم او را شقی ترین انسانها خوانده اند(1)، در مسجد کوفه با شمشیر زهرآلود و مسموم خویش در حال نماز، ضربتی محکم بر سر مبارک امام امیرمؤمنان علی علیه السلام فرود آورد و حضرت را در محراب عبادت به خون غ
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
اهل سقیفه از یک طرف معتقد که پیامبر رحمت فرمود که شقی ترین افراد امیرالمومنین علی علیه الاف السلام را به شهادت می رساند
از طرف دیگر میگویند ابن ملجم قاتل علی چون از صحابه بوده ،مورد رضای پروردگار است و اهل بهشت
حیرت و تعجب است که این جماعت دین خود را از قرآن گرفته اند یا پیامبر که آورنده قرآن بود،اگر پیامبر را قبول دارند که پیامبر می‌فرماید قاتل علی شقی ترین افراد است،(بگذریم از معا
در مواقعی کع انسان هیچ امیدی به تلاش و کوشش خودش یا کمک های هم نوعانش ندارد، با خلوص ویژه ای دست به دعا بر می دار . خداوند هم در قران کریم مثال انسان هایی را میزند که در دریا در حال غرق شدن هستند.
نکته ای ک میخواهم بگویم این است ک خوب است اگر ما هم همواره امیدمان را از غیر خداوند قطع کنیم و تنها از حضرت حق استمداد کنیم. فی الواقع هم همین است. اگر همیشه  نتایج تلاش های خودمان یا اطرافیانمان را منوط به اذن پروردگار جهان بدانیم، ب میزان بالایی از خلو
برای جبران بعضی از اشتباهاتی که در نماز رخ می دهد دو سجده به جا آورده می شود که سَجده سَهو گفته می شود. سجده سهو بایستی بلافاصله بعد از سلام نماز انجام شود و پس از سجده دوم آن لازم است سلام و تشهد بجا آورده شود. ناگفته نماند ذکر سجده سهو متفاوت از سجده های دیگر نماز می باشد.
در بین فقها درباره اینکه چه چیزهایی باعث واجب شدن سجده سهو می شود اختلاف نظر وجود دارد. فراموش کردن یک سجده ، حرف زدن غیر عمدی در نماز و گفتن غیر عمدی سلام نماز در زمانی که نب
شفقنا-امام زمان(عج) درخواست‌هایی از شیعیانشان دارند که بسیار ساده است و اکثراً هم مربوط به بحث دعا برای ظهورشان میشود مثلاً حضرت در روایتی فرموده‌اند:
به شیعیان و دوستان ما بگویید که خدا را به حقّ عمّه‌ام حضرت زینب(س) قسم دهند که فرج را نزدیک گرداند. (شیفتگان مهدی، ج ۱، ص ۲۵۱)
حالا خدا وکیلی ما چند بار خدا را به حق عمه جان امام عصر، زینب کبری قسم داده‌ایم که فرج را برساند وقتی امام(ع) دعا برای فرج را اینگونه می‌خواهد حتماً علتی دارد و حتما تا
و نیز حضرت صادق ع فرمود پدرم می فرمود پنج دعا است که از درگاه پروردگار تبارک و تعالی محجوب نگردد  و پرده و حائلی نیست که جلوش را بگیرد 1 دعای امام عادل 2 دعای ستمدیده که خدای عزوجل فرماید هر اینه بطور مسلم انتقام اورا از سیمکارت بگیرم گرچه پس از زمانی باشد  دعای فرزند صالح و نیکوکار برای پدر و مادر علی پدر صالح برای فرزندش 5 دعای مومن برای دادرس در پشت سر او خدا فرماید برای تو باد مانند آن 
فرمان الهى ، بر خلقتى مبارک

روزى رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم در «ابطح» نشسته بودند ، جبرئیل امین نازل شد و عرض کرد: خداوند بزرگ ، بر تو سلام فرستاده و مى‏ فرماید: چهل شبانه روز از خدیجه کناره‏ گیرى کن و به عبادت و تهجد مشغول باش. پیغمبر اکرم بر طبق دستور خداوند حکیم، چهل روز به خانه‏ ى خدیجه نرفت و در آن مدت، شب ها به نماز و عبادت مى ‏پرداخت و روزها روزه ‏دار بودند.

رسول اکرم (ص) توسط عمار براى خدیجه (س) پیغام فرستاد که اى بانوى عزی
عمر بن خطاب به عنوان اصلی ترین معترض نزد حضرت آمد و گفت: یا رسول الله، آیا ما مسلمان نیستیم؟ فرمود: «بله». با گستاخی گفت: پس چرا ما را به این ذلت و خواری در دین مبتلا می کنی؟! پیامبر «صلی الله علیه و آله و سلم» با اشاره به اینکه پروردگار دستور مصالحه داده فرمود: «من بنده خدا و پیام آور اویم و با دستوراتش مخالفت نخواهم کرد. همچنین خداوند به من وعده پیروزی داده و هرگز خلاف وعده عمل نمی کند.» اما عمر برای مقابله با سخن حضرت، نزد اصحاب دیگر رفت و مخال
به نام خدایی که جانم در دست اوست  
همراهان دوست داشتنی من سلااااام ❣️ امیدوارم که حال جسم و روحتون خوب باشه❣️
یه روز یه مادری به بچش میگه قربون چشمای بادومیت برم و بچه لوس مامان میگه من بادوم میخوام. 
این بچه لوس مصداق ما بنده هاست. خدا به فرشته هاش دستور داد به آدم سجده کنین. همه سجده کردند جز ابلیس که از دستور خدا سرپیچی کرد. خدا در کتاب هدایتش میگه من بهت قدرت میدم که تو بشی اشرف مخلوقات من. من بهت ثروت میدم، حیات میدم، برتری میدم و.... باعث ش
صبح جمعه ندبه خوان یوسف زهرا شویم/منتظر ازبهرلطف حضرت یکتاشویم/یوسفش خلوت نشین دروصال ایزد است/از فراق آن یگانه راهی صحراشویم/گریه واشک و توسل سوی مولا رهگشاست/با ولایت محوریهاهمدم آقاشویم/توبه ی اندررجب شُویَد گناهان وجود/پاکی دل کسب کردن بازهم زیبا شویم/جبهه سجده بساید عاشقش اندرنماز/اشکریز باتوسل از بر مولاشویم/اوامید اهل بیت وهر مسلمان گشته است/همره او اشک ریز روز عاشوراشویم/کسب کن آمادگیها دررکاب نائبش/جزءیاران فدایی مرهم دلهاشویم
#حدیث_مهدوی 
امام زین العابدین(ع)
«فی القائم منا سنن من ستة من الأنبیاء، سنة من نوح، و سنته من ابراهیم، و سنته من موسی، و سنته من ایوب، و سنته من محمد صلوات الله علیهم. فاما من نوح فطول العمر، و اما من ابراهیم فخفأ الولادة و اعتزال الناس، و اما من موسی فالخوف و الغیبته، و اما من عیسی فاختلاف الناس فیه، و اما من ایوب فالفرج بعد البلوی، و اما من محمد صلی الله علیه و آله و سلم فالخروج بالسیف».
«در قائم ما شش نشانه از شش پیامبر هست، نشانی از حضرت نوح
خدایا، ای اگاه به هر لحظه از حال بنده ات
ای که بنده ای را آفریدی که گاهی بی خبریش را موجب شادمانی و ارامشش گردانیدی
آری
گاهی بنده ات انقدر ظرفیت ندارد که ببیند اتفاقی برای انجه دوستش دارد در حال رخ دادن است
و به اذن خود، انچه رخ میدهد را از چشمان و نظرشان مخفی میکنی
حتی گاهی از چشم فرشتگان مقربت
ای کاش میشد یکبار این صحنه را ببینیم و ببینیم چگونه در این حال فرشتگانت در حال پر پر شدن هستند و تو خود به اذن خود پرده ای را در برابر چشمانشان میکشانی
جشن میلادعلی مشکل گشای عالم است/شادمان چون خالق اوبا نبی خاتم است/حضرت او افتخار اهل بیت مصطفی/بهراوجوشان به مکه چشمه های زمزم است/بازشد آغوش کعبه مادر حیدررسید/مرتضی آن حجت حق باولایت همدم است/آمده قرآن ناطق سیزده ماه رجب/اسوه ناب پرستش سوی دلهامرهم است/باطلوع روزگارش میرودشر و بدی/بهرشیطان ستمگر روز درد و ماتم است/آسمانهانورباران گشته میلاد علی/برهدایت عشق مولا آیه های محکم است/افتخارهرمسلمان در ولایت محوری است/دست حیدر روز محشرپر عطا
پایگاه مقاومت بسیج مسجد حضرت علی علیه السلام یکی از پایگاه های علمی و فرهنگی بســیج منطقـه 10 بوده و از سـال 1396 تاکنـون فعالیـت هـای بسـیاری در زمیـنه هـای قرآنی، علمی و فرهنگی در سطح منطقه انجام داده است. این پایگاه که به سبب فعالیت های تربیتی در حوزه کادرسازی نیروهای انقلابی از سال 1396 فعالیت های ویژه قرآنی خود را آغاز نموده است، تاکنون نفرات نخبه علمی و فرهنگی بسیاری را تربیت نموده است. این پایگاه از رمضان 1396 مصادف با شروع ماه بهار قرآن فع
بردار از مقابل چشمم نقاب را بیرون کش از جوانب قلبم حجاب را   امشب برای یوسُف تُرکت دعا بکن تا بی خیال تو به سر آریم خواب را   آن جرعه ها که جرئت لذّت نمی دهند پژمرده اند رونق باغ شباب را   مهمان بکن مرا تو به یک کاسه شیر داغ این بادۀ من است، چه خواهم شراب را؟   تا می پرد جرقّۀ یادتو از سرم می سوزد عصر سیطرۀ التهاب را   بر آتش ترم بفشان آب سوخته یعنی نشان حرارت لعل مذاب را   طی شد هزاره های مه آلود و عاقبت اینجا رسیده ام که بگیرم جواب را   گر قلّه بود
بدن مسیح ( Corpus Christi ): فیلمی لهستانی-فرانسوی، درام به کارگردانی ژان کوماسا است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. این فیلم در نود و دومین دوره جوایز اسکار نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی شده‌است. این فیلم در مورد فردی که در یک بازداشتگاه دچار تحول معنوی میشود. و ....
ضمنا همانطور که همه ما مسلمان به فرمایش قران کریم میدانیم حضرت عیسی مسیح هرگز مصلوب نشد و بلکه به اذن پروردگار و تا زمان ظهور حضرت حجت عج به آسمان اروج کردند.
کشور عراق همانطور که مدفن خاندان عصمت و طهارت است مدفن ۱۴ تن از پیامبران الهی نیز هست
قبر حضرت آدم و حضرت نوح
حضرت آدم اولین پیامبر الهی و حضرت نوح نبی در شهر نجف اشرف در جوار مضجع شریف حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام دفن هستند چنانچه ما در زیارت نامه ی حضرت امیر میخوانیم :
السلام علیک یا مولای و علی ضجیعیک آدم و نوح
سلام بر تو ای مولای من و بر دو بزرگواری که در کنار مضجع شریفت آرمیده اند : آدم و نوح
ادامه مطلب
ولادت امیر المومنین علیه السلام در کلام علمای شیعه (۲)
۲- شیخ مفید رضوان الله علیه
شیخ مفید رضوان الله علیه می‌نویسد:
ولد بمکة فی البیت الحرام یوم الجمعة الثالث عشر من رجب سنة ثلاثین من عام الفیل ، ولم یولد قبله ولا بعده مولود فی بیت الله تعالى سواه إکراما من الله تعالى له بذلک وإجلالا لمحله فی التعظیم .
حضرت امیر المومنین علیه السلام در روز جمعه سیزدهم ماه رجب پس از سی سال از عام الفیل در خانه خدا در شهر مکه به دنیا آمد، نه پیش از وی کسی در خان
ماه شعبان آمده بارحمت پروردگار/بهرپیغمبرسلام وآل پاکش بیشمار/ماه اعیاد شریفی مثل میلادحسین/پاسدارمکتب ماآن ولی کردگار/آمده عباس حیدر تاکه جانبازی کند/مظهرخوب بصیرت برجهانی آشکار/عیدسجاد است واکبر نورچشمان حسین/رحمت بر شیعیان شددرزمین وروزگار/نیمه شعبان بیاید باسپهر برتری/عدل رامهدی نماید درجهانی برقرار/درفضیلتهای شعبان هست مهدی وظهور/دشمنان راخوار سازد حضرتش باذوالفقار/
کسایی که میتونند کمک کنند بهمون برای تقویت دوباره این طرح و اجرای اون برای شهادت حضرت زهرا اعلام آمادگی کنند همون طور که میدونین این طرح به این شکل هست که یک سری بسته های مختصر مفید فرهنگی تهیه میشه ودرایام شهادت و ولادت حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت رقیه و حضرت معصومه (سلام الله علیهم اجمعین) توی پارک ها بین دخترای جوون پخش میشه .منتظر اعلام همکاریتون هستیم
کسایی که میتونند کمک کنند بهمون برای تقویت دوباره این طرح و اجرای اون برای شهادت حضرت زهرا اعلام آمادگی کنند همون طور که میدونین این طرح به این شکل هست که یک سری بسته های مختصر مفید فرهنگی تهیه میشه ودرایام شهادت و ولادت حضرت زهرا و حضرت زینب و حضرت رقیه و حضرت معصومه (سلام الله علیهم اجمعین) توی پارک ها بین دخترای جوون پخش میشه .منتظر اعلام همکاریتون هستیم
ای خوب تر از خوب تر از خوب تر از خوب 
از روز ازل یاد تو در سینه محجوب
ای زلف تو گره خورده به پیچ و خم بسیار 
ای روی تو برخاسته با ماه به پیکار 
ای باده مستانه تقدیر الهی 
ای آمده در کار تو تدبیر الهی 
ای برده شراب لب تو هوش ز هشیار 
ای داده به یک اشاره تو خواب به بیدار 
ای آنکه نگفته غم دل لیک بدانی 
از خانه دل هرچه غم است نیک برانی 
ای حضرت جان حضرت جان حضرت جانی 
ای پادشه دین و جهان دلبر آنی! 
اندوه من از دوری تو باز فزون شد 
وقت است طبیب دل من خود
اصولا اوقاتی می‌خواهیم کارمان زود تر و بهتر راه بیفتد از کسی درخواست می‌کنیم تا ضامن ما بشود کسی که مورد اعتماد دیگران باشد و دیگران او را قبول داشته باشند.
قطعا تک تک ما از پروردگار خویش خواسته‌ ای داریم اما گاه خواسته های ما بسیار بسیار بزرگ می باشد در حدّی که پیش خود می‌اندیشیم من که آنقدر پروردگار خویش را با کار های زشت خویش آزار دادم جلوه خوبی ندارد که بی مقدمه و بدون داشتن هیچ ضامنی خواسته خود را بیان کنم.
آخر بار اولمان نیست که بین خ
حضرت موسی ابن جعفر با هشام
گفته اند اسرار و آمد در بهار*
این مراتب آخر عقل است و دین
عقل را باشد مراتب بیشمار
راحتی از عقل می آید به بار
عاقلان را نیست آزاری به کار
مرکز خیرند و شوق و دلخوشی
لطفشان بر خلق میگردد نثار
مثل خورشیدند ، گرم و پر ثمر
داده از جان برهمه خورشیدوار
مستمندان بهره مند از نورشان
بوده بر لطف خدا امّیدوار
کم سخن هستند و آرام و متین
در سکوت هستند پند روزگار
هرچه نیکی کرده باشند کوچک است
خوبی از مردم براشان ماندگار
دیگران را دی
تقویم شیعه
بیست و هفتم رجب
بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله
مبعث مبارک پیامبر صلی الله علیه و آله در سن ۴۰ سالگی و آغاز نزول قرآن بر پیامبر صلی الله علیه و آله در این روز بوده است. این روز یکی از اعیاد بزرگ است، و روزی است که حضرت رسول صلی الله علیه و آله به رسالت مبعوث گردید و جبرئیل علیه السلام بر پیامبری آن حضرت نازل شد. غیر شیعه مبعث را در ۱۷ یا ۱۸ یا ۲۴ ماه رمضان و بعضی در ۱۲ ربیع الاول می دانند.
در این روز صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و آله و ا
تقویم شیعه
بیست و هفتم رجب
بعثت پیامبر صلی الله علیه و آله
مبعث مبارک پیامبر صلی الله علیه و آله در سن ۴۰ سالگی و آغاز نزول قرآن بر پیامبر صلی الله علیه و آله در این روز بوده است. این روز یکی از اعیاد بزرگ است، و روزی است که حضرت رسول صلی الله علیه و آله به رسالت مبعوث گردید و جبرئیل علیه السلام بر پیامبری آن حضرت نازل شد. غیر شیعه مبعث را در ۱۷ یا ۱۸ یا ۲۴ ماه رمضان و بعضی در ۱۲ ربیع الاول می دانند.
در این روز صلوات بر پیامبر صلی الله علیه و آله و ا
حکمت سجده
خداوند در قرآن کریم به انسان یاد آوری می کند که خلقت او از خاک است ، سپس در هنگام مرگ دوباره انسان به دل همین خاک بر می گردد و در آن جای می گیرد ، و اجزاء بدن او در همین خاک متلاشی شده ، و سپس با گردهمایی اجزاء از هم جدا شده و بازگشت روح به بدن ،  برای محاسبه اعمال دوباره از همین خاک بیرون می آید (1) : « مِنْها خَلَقْناکُمْ وَ فیها نُعیدُکُمْ وَ مِنْها نُخْرِجُکُمْ تارَةً أُخْرى‏ » (2) بر اساس همین آیه ، امیرمؤمنان علیه السلام در بیان معن
امام صادق (علیه‌السلام) فرمودند: زمین کعبه گفت: کیست مثل من و حال‌آنکه خانه خداوند متعال بر من بناشده و مردم از اطراف‌واکناف به‌طرف من می‌آیند و حرم امن الهی قرار داده‌شده‌ام و چه فضیلت‌هایی که برای زیارت این مکان مقدس واردشده از آن جمله: حضرت علی بن الحسین علیه‌السلام فرمودند: تسبیح گفتن در مکه افضل است از خراج و مالیات که درراه خدا انفاق شود. (1)حضرت باقر علیه‌السلام می‌فرمایند: سجده کننده در مکه به‌منزله در خون غلتیدن درراه خداست؛ د
صادرات کتاب رابطه عبد و مولا می تواند به گسترش فرهنگ اسلامی ایرانی کمک بسیاری کند.
این کتاب مخاطبین بسیاری در ایران دارد.
چرا که مفاهیم سخت را با بیان آسان و شیرین واضح و شفاف می کند.
بخشی از کتاب رابطه عبد و مولا به قلم استاد پناهیان و به همت انتشارات عصر بیان معنوی، در ادامه آورده شده است:
خدایا کی خودت را به من نشان می دهی؟
عبادت یعنی تمنا؛ تمنای ملاقات.
الله اکبر، یعنی خدایا کی خودت را به من نشان می دهی؟
کی جلوه می کنی؟
ببین من با ادب ایستاده
 گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛پیامبر اکرم(ص) در خانه اُمّ سلمه  نشسته بودند.کسی از همسر ایشان اجازه ورود خواست.حضرت رسول(ص) فرمودند:ابلیس است، در را به روی او نبندید نمی خواهم راهش ندهید در را باز کنید و بگذارید بیاید .وقتی ابلیس رو به روی پیامبر (ص) نشست، گفت من به اختیار خودم به اینجا نیامده ام، دو فرشته از جانب خداوند من را مأمور کردند تا جلسه ای با تو داشته باشم. حضرت فرمودند: من سؤالاتی دارم که تو باید به آنها
امام باقر ع فرمود در رسول خدا ص سه چیز بود که در هیچ کس جز او نبود 1 سایه نداشت نور تحتاشعاع خورشید نمیگشت 2 ازراهی نمیگذشت جز انکه هر کس بعد از دو روز و سه روز از انجا میگذشت واسطه بوی خوشش میفهمید پیغمبر از انجا عبور کرده است 3 از هیچ سنگ ودرحتی عبور نمیکرد نمیکرد جز انکه برای او سجده میکرد واین بعنوان احترام بود نه عبادت و معنوی بود نه ظاهری نظیر نظیر تسبیح موجودات خدا را امام صادق ع فرمود چون رسولخدا ص را بمعراج بردند جبرییل او را بجایی رسانی
بعد از اینکه خداوند اعلام کرد می خواهد خلیفه ای روی زمین قرار بدهدو آدم را خلق کرد و اسماءالله را به وی یاد داد و فرشتگان در مقابل او کم آوردند،خدا دستور داد تمام فرشتگان به آدم سجده کنند:و إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِکَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُواو چون فرشتگان را فرمودیم براى آدم سجده کنید ،همه به سجده افتادند اما یکنفر نافرمانی کرد !و این موجود کسی نبود جز همین ابلیس (شیطان) معروف:فسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِیسَ أَبَى وَاسْتَکْبَرَ وَکَانَ مِن
به نام خدا
با سلام و احترام و تبریک عید بزرگ مبعث بر همگی
   ابلیس ملعون اطاعت امر خدا را نکرد و بر حضرت آدم علیه السلام سجده نبرد و جهنمی شد.
از سرگذشت این جن رانده شده درس عبرت بگیرید و از رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای پیروی کنید تا جهنمی نشوید.
زیرا خداوند به ما دستور داده به رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم ایمان بیاوریم و ایشان دستور داده اند به امامان معصوم علیهم السلام ایمان بیاوریم و معصومین دستور داده اند در زمان غیبت از راویان حدیث

حضرت مسلم بن عقیل(ع) داماد امیرالمومنین علی ع

در خانه عقیل، فرزند دوم ابوطالب، صدای نخستین گریه نوزادی سکوت شب و آرامش پنجره ها را شکست. فرزندی دیگر به شمار فرزندان عقیل افزوده شد و سرزمین حجاز گهواره نوزاد خجسته دیگری از نوادگان فاطمه بنت اسد(ع) گردید. اگر چه آن برگ زرین کتاب تاریخ در گذر ایام و طوفان حوادث به دست فراموشی سپرده شد و روز ولادت نوزاد فرخ فال عقیل از خاطر پیر فرتوت تاریخ سترده شد اما شیرینی زاد روز او در کام دشت های تفتیده م
"حمد و سپاس پروردگار هر دو عالم و سجده شکر به درگاهش که مدیون حسین
بن علی (ع) هستم و تمام زندگیم را از از او دارم چون خواست تا این گونه او را
زیارت کنم، همانند خوابی
که دیدم که امام حسین(ع) از ضریح بیرون آمد و گفت تو هم مال این دنیا
نیستی و در آخر
هم من روسیاه را خرید پس گریه و زاری معنا ندارد چون به وصال عشقم رسیدم."
اول تیر، سالگرد شهادت مدافع حرم عشق، علی امرایی ست که بدنش مثل علی
اکبر حسین، ارباً اربا شد؛ شادی روحش صلوات.
بسم  الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است برادرگرامی من که از ال سنت هستند- در تبلت من- مطالبی که راجع به امام الزمان علیه تهنیت وسلام الله  بنگارش درامده است-مورد اشکال  قرار دادند- این جانب مایل ات- اسخی ول  درحدکمال ی که بنگارش درامده است نباشد- ولی- ا ندکی  را ه را روشن کند-اگر یک ماده پرست- ازدواج کند صاحب فرزند میشود- ولی اگر یک مومن ازدواجنکند ومداوم از خداوندبخواهدکه صاحب فرزند شود امکانش محال است- پس وسیله  بسیارمهم است  انسان درجهان و
بهرکاظم گریه جانسوزدارند شیعیان/در مصیبتهای ایشان اشک دارند مومنان/حضرتش هفتم ولی وحجت پروردگار/اسوه شدموسی بن جعفر بر تمام دوستان/عالم براهل بیت و مظهرصبروولا/حب او مملو نموده قلب پاک عاشقان/داغ او بهررضا وحضرت معصومه سخت/آن حریم باصفایش هست چون باغ جنان/بود زندان ستمگر سالها هم مونسش/باشهادت پرکشیده سوی حی لامکان/تسلیت گویم به مهدی رهبری وشیعه اش/گریه کرده ازبرایش حضرت صاحب زمان/
ین پاورپوینت در 23 اسلاید به شکل کاملاً
منحصر به فرد زیبا طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از  خواب دیدین
حضرت یوسف،حضرت یوسف در چاه،حضرت یوسف در مصر،حضرت یوسف و زلیخا و سایر
مطالب مفید و ارزنده در مورد حضرت یوسف در این پاورپوینت درج شده است که
امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید
جهت دانلود فایل کلیک کنید

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها